CRM در کسب و کار های کوچک

CRM در کسب و کار های کوچک

سیستم‌های مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) برای ساده‌سازی ارتباطات تجاری با مشتریان بالفعل و متقاضیان بالقوه طراحی شده‌اند. با این حال،  ممکن است صاحبان کسب و کارهای کوچک، در استفاده از این فناوری تردید داشته باشند. کارآفرینانی که با فناوری‌های جدید آشنایی کافی ندارند، نسبت به استفاده از نرم‌افزارهایی همچون CRM برای کسب و کارشان از خود مقاومت نشان می‌دهند.

درست است که رایانه‌ها‌‌ هرگز جایگزین کارکنان نمی‌شوند، اما به کارگیری CRM، مزایای کلیدی بسیاری  برای کسب و کارهای کوچک ایجاد می‌کند. از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به بهبود روابط با مشتریان و بهبود عملکرد کارکنان اشاره کرد. در این نوشته، به چند مزیت استقرار CRM در کسب و کارهای کوچک می‌پردازیم:

مزایای CRM

۱- سازماندهی داده‌ها:

سیستم‌های CRM، ذخیره‌سازی امن و سازمان یافته از اطلاعات مشتری را فراهم می کنند. تمام اطلاعات مشتری شما در یک مکان ذخیره می‌شود و فقط کاربران مجاز می‌توانند به آن، دسترسی داشته باشند. شما برای نگه داشتن سوابق اطلاعات خود، دیگر نیازی به قفسه‌های بایگانی به هم ریخته و یا چندین فایل اکسل نخواهید داشت.

۲- برنامه‌ریزی و پیگیری کارآمد:

زمانی که همه فعالیت‌ها را به صورت دستی انجام می دهید، بسیاری از وظایف و مهلت‌های زمانی‌ از دست می‌روند. پیاده سازی یک سیستم CRM به شما کمک خواهد کرد که کمپین‌های خود را مدیریت کنید و فعالیت‌های خود را بر اساس آن برنامه ریزی نمایید.

۳- تبادل سریع تر ارتباطات:

بر خلاف ایمیل که اطلاعات مشتریان را به صورت پراکنده بایگانی‌ می‌کند، CRM، یک پلتفرم یکپارچه برای ارتباط با مشتریان در اختیار شما قرار می‌دهد. با این امکان، کارکنان به راحتی می‌توانند پیام‌های مشتریان را مشاهده کنند و به موقع به آن‌ها پاسخ دهند.